راهنمای نگارش مقاله

راهنمای نگارش مقاله

توجه: نسخه اولیه مقالات باید بر اساس الگوی زیر و حداکثر در 8000 کلمه تهیه گردد.

 

روش و چگونگی تهیه مقالات برای مجله علمی و پژوهشی مدیریت نوآوری (عنوان مقاله، قلم ب تیتر، برجسته، اندازه pt14)

نام و نام خانوادگی نویسندگان1*، حسین حسینی، نام و نام خانوادگی سایر نویسندگان(فونت ب لوتوس اندازه pt 11)

1عنوان علمی نویسنده اول، نام موسسه (فونت ب­لوتوس اندازه pt 10)؛ آدرس پست الکترونیکی نویسنده اول (فونت تایمز اندازه pt 9)

2عنوان علمی نویسنده دوم، نام موسسه (فونت ب­لوتوس اندازه pt 10)؛ آدرس پست الکترونیکی نویسنده دوم (فونت تایمز اندازه pt 9)

چکیده:(فونت ب­لوتوس برجسته اندازه pt 14)؛

چکیده باید در یک یا دو پاراگراف و حداکثر 200 کلمه بطور صریح موضوع، روش تحقیق، اهم نتایج پژوهش انجام شده و روش ارزیابی را مطرح کند؛ یعنی بیان کند که چه کاری، چگونه و به چه منظور انجام شده و چه نتیجه­ای حاصل شده است. در چکیده نباید هیچ گونه جزئیات، جدول، شکل یا فرمولی را درج کرد. چکیده انگلیسی باید به همراه کلمات کلیدی انگلیسی در انتهای مقاله درج گردد. (فونت ب­لوتوس اندازه pt 10)

واژگان کلیدی: دست کم چهار و حداکثر ده کلمه یا ترکیب دو تا چهارکلمه ای (فونت ب­لوتوس اندازه pt 10)

 

1- مقدمه(فونت ب­لوتوس برجسته اندازه pt 12)

در مقدمه پس از عنوان کردن کلیات موضوع مورد بحث، خلاصه‏‌ای از تاریخچة موضوع و کارهای پژوهشی انجام شده به همراه ویژگی‏‌های آن­ها بیان می‏‌شود. در ادامه، تلاشی که در مقاله برای رفع کاستی‏‌های موجود، گشودن گره‏ها یا حرکت به سمت یافته‏‌های نو انجام شده است در یک یا دو پاراگراف توضیح داده می‏‌شود. توجه شود در این بخش باید ایده جدید و دستآوردهای پژوهش نسبت به سایر پژوهش‌های انجام شده، به‌صورت شفاف و روشن بیان شوند به نحوی که نوآوری مقاله نسبت به سایر پژوهش‏ها مشخص باشد.

2- مبانی نظری پژوهش:

در این قسمت باید مفاهیم مورد نیاز تعریف شوند.

3- پیشینه پژوهش

در پیشینه پژوهش، باید پژوهشگر به مرور مطالعه­های انجام شده در خصوص موضوع مقاله بپردازد و در نهایت با استفاده از آن به یک جمع بندی در مورد راهکاری که می­خواهد در پیش بگیرد، برسد. مرور ادبیات به این معنی است که در برابر سوال تحقیق، دیگران چه موضعی دارند و چه خلایی وجود دارد.

4- الگوی مفهومی پژوهش(یا فرضیه های پژوهش)

الگویی که پژوهشگر بر مبنای پیشینه پژوهش، برای بررسی و مطالعه پیشنهاد می­کند، در این قسمت تشریح می­گردد.

5- روش پژوهش

در این قسمت نویسنده باید در مورد روش شناسی پژوهش خود و نحوه انجام آن، توضیح­های لازم را ارائه نماید.

6- تجزیه و تحلیل یافته­ ها

در این بخش از مقاله باید نتیجه­های پژوهش بیان شود و در ادامه به تجزیه و تحلیل آن­ها پراخته شود. همچنین در این بخش، نویسنده باید در مورد ارزیابی و اعتبارسنجی نتایج  بدست آمده بحث کند.

7- جمع­ بندی

در این بخش، نویسنده باید ابتدا مقدمه کوتاهی در مورد موضوع مقاله بنویسد و در ادامه به طور خلاصه در مورد هدف انجام پژوهش صحبت نماید و همچنین به بیان مساله­ای که به دنبال حل آن بوده است، بپردازد. سپس باید نکته­های مهم انجام شده درکار به طور خلاصه مرور و نتایج برگرفته از آن توضیح داده ‌شود. سهم علمی مقاله (Contribution) باید در این بخش تصریح شود. نباید عین مطالب چکیده دراین بخش درج شود. بخش نتیجه می‏‌تواند به کاربردهای پژوهش انجام شده، اشاره کند، نکات مبهم و قابل پژوهش جدید را مطرح نماید، و یا گسترش موضوع مورد مطالعه را به پژوهشگران زمینه‏‌های مرتبط پیشنهاد دهد.

 

 

  • توضیحاتی در مورد نحوه درج شکل‏ها، جدول‏ها، فرمول‏های ریاضی

شکل‏ها باید به صورتی واضح و با توضیحات کافی و داخل همان کادر متن در مقاله درج شوند و با سطرهای قبل و بعد فاصله کافی داشته باشند. برچسب مربوط به هر شکل باید در زیر آن نوشته و شماره آن داخل هلالین درج شود. هرگز از اسکن کردن شکل چاپ شده استفاده نشود. اگر از شکل‏های مربوط به منابع دیگری در مقاله خود استفاده می‏کنید، ضروری است که به شماره مرجع آن درفهرست مراجع ارجاع شود. شکل () نمونه‏‌ای از چگونگی تنظیمات و توضیحات لازم برای یک شکل را نمایش می‏‌دهد.

 توجه: در صورت پذیرش مقاله، نویسنده ملزم خواهد بود تمام شکل­ها و نمودارها را در قالب نرم­افزار پاورپوینت تهیه کند و جداگانه ارسال نماید.

برچسب مربوط به جدول­ها باید در بالای آن نوشته و شماره آن داخل هلالین درج شود.

روابط ریاضی بهتر است به وسیله ابزار Equation Editor موجود در نرم افزار Wordنوشته شود. توضیحات تمام متغیرها، پارامترها و نمادهای جدید در روابط، چنانچه پیش از آن توضیح داده نشده‏اند، باید بدون فاصله بعد از رابطه بیان شوند. مانند: 

(1)

 

که درآن چگالی تخمینی وX(.)P تابع توزیع امکان است. اگر تعداد متغیرها و پارامترها برای تعریف درادامة متن زیاد است، از فهرست علائم در بخش ضمائم استفاده و یا به صورت فهرست در زیر رابطه تعریف شود.

  • نوع و اندازه قلم­ های مورد استفاده در بخش‏های مختلف مقاله:

در جدول (1) نوع و اندازه قلم­های مورد استفاده در بخش‏های مختلف مقاله درج شده است.

 

 جدول (1): اندازه و نوع قلم ها

 

  8- تقدیر و تشکر

بخش تقدیروتشکر به طور مختصر و دریک بند تنظیم شود.

9- مراجع

نگارش مراجع باید در قالب نرم­افزار و مطابق با استاندارد Harvard-Anglia انجام شود

10- ضمائم

موضوعات مرتبط بامتن مقاله که دریکی از گروه های زیر قرار می‏‏‏‌گیرند، در بخش ضمائم آورده شوند:

  • داده و اطلاعات نمونه (ها)ی مورد مطالعه (Case Study) چنانچه طولانی باشند،
  • نتایج کارهای دیگران چنانچه نیاز به تفصیل باشد،
  • مجموعه تعاریف متغیرها و پارامترها (فهرست علائم)، چنانچه طولانی بوده و در متن به انجام نرسیده باشد.

 

Instructions and Formatting Rules for Authors of Technology and Innovation Management Journal of Science and Research

Author’s Name

Author’s affiliations (optional)

Abstract

The abstract and keywords should be translated into English (Biritish or American not a mixtureof both). The English abstract is limited to 200 words in one or two paragraphs, and cannot contain equations, figures, tables, or references. It should concisely state explicitly the subject or the problem, what was done to solve it, how it was done, principal results, and their significance.

Keywords: Up to 10 keywords shall be provided as index terms.

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آخر نویس­ها: در داخل مقاله به جز صفحه اول به هیچ عنوان نباید زیر نویس وجود داشته باشد. به جای زیرنویس از آخر نویس استفاده شود.